DFUNKs sekretariat

 

DFUNKs sekretariat kan kontaktes pr telefon, mail eller brev:

(+45) 26 77 89 40

 Åben alle hverdage kl. 10-12 og 13-14.

DFUNK - Dansk Flygtningehjælp Ungdom
Nørrebrogade 110, 1. th.
2200 København N

CVR: 32003893

 

SPØRGSMÅL OM FLYGTNINGE

Er du skole- eller gymnasieelev med spørgsmål om flygtningeområdet så ring til Spørg DFUNK på tlf. 28100165. Spørg DFUNK er åben mandag - torsdag, 9.30-12.00. Læs mere her.

 

DFUNK AARHUS

Sekretariatet har et regionalt kontor i Aarhus:

DFUNK - Dansk Flygtningehjælp Ungdom
c/o Ungdomskulturhuset
Knudrisgade 5
8000 Aarhus C

 

 

DFUNKs landsbestyrelse 

 

Du kan kontakte landsbestyrelsen: 


Landsforkvinde

Marina Janell / marina.janell@dfunk.dk

 

Øvrige bestyrelse

Michael Mærsk-Møller Hansson /

michael.maerskmoeller@gmail.com

 

Mia Kirstine Meinertsen /

mia.kirstine@hotmail.com

 

Mette Trads Steen /

mettetradssteen@hotmail.com

 

Mohamed Adam Hirsi / 

deeqdeeq81@gmail.com

 

Julie Frøkjær / 

Julie_mdf@hotmail.com

 

Mohamad Taboush

 

Suppleanter

Christina Ejstrup Overgaard / 

christina.ejstrup.overgaard@gmail.com

 

Karla Laursen /

karlalaursen@gmail.com

 

Christel Öhblom /

coblom7@gmail.com
 

Regionale kontakter

Hovedstaden: hovedstaden@dfunk.dk 
Nordjylland: nordjylland@dfunk.dk
Vestjylland: vestjylland@dfunk.dk
Østjylland: oestjylland@dfunk.dk
Sydjylland: mail@dfunk.dk 
Fyn: fyn@dfunk.dk
Sjælland: mail@dfunk.dk