DFUNKs sekretariat

 

DFUNKs sekretariat kan kontaktes pr telefon, mail eller brev:

(+45) 26 77 89 40

 Åben alle hverdage kl. 10-12 og 13-14.

DFUNK - Dansk Flygtningehjælp Ungdom
Nørrebrogade 110, 1. th.
2200 København N

CVR: 32003893

 

SPØRGSMÅL OM FLYGTNINGE

Er du skole- eller gymnasieelev med spørgsmål om flygtningeområdet så ring til Spørg DFUNK på tlf. 28100165. Spørg DFUNK er åben mandag - torsdag, 9.30-12.00. Læs mere her.

 

DFUNK AARHUS

Sekretariatet har et regionalt kontor i Aarhus:

DFUNK - Dansk Flygtningehjælp Ungdom
c/o Ungdomskulturhuset
Knudrisgade 5
8000 Aarhus C

 

 

DFUNKs landsbestyrelse 

 

Du kan kontakte landsbestyrelsen: 


Landsforkvinde

Marina Janell / marina.janell@dfunk.dk

 

Øvrige bestyrelse

Silas Mørch Pedersen /

Silas.morch.pedersen@gmail.com

 

Kajsa Böttcher Messel /

kajsa.mes@gmail.com

 

Mette Trads Steen /

mettetradssteen@hotmail.com

 

Timóteo Mingas Waco / 

timoteo622@hotmail.com

 

Mohamed Adam Hirsi / 

deeqdeeq81@gmail.com

 

Christina Ejstrup Overgaard / 

christina.ejstrup.overgaard@gmail.com

 

Mia Kirstine Meinertsen / 

mia.kirstine@hotmail.com

 

Malaika Bueno /

malaika.bueno@gmail.com

 

Regionale kontakter

Hovedstaden: hovedstaden@dfunk.dk 
Nordjylland: Rikke Rudkjøbing / nordjylland@dfunk.dk
Vestjylland: Nadia Dietz / vestjylland@dfunk.dk
Østjylland: oestjylland@dfunk.dk
Sydjylland: mail@dfunk.dk 
Fyn: Sissel Agergaard Jensen / fyn@dfunk.dk
Sjælland: mail@dfunk.dk